To dziś

Blue Monday, najbardziej depresyjny dzień roku. Do końca 4 godziny godzina. Damy radę. Wspiera nas blue Lindsay.
Algorytm do policzenia, czyli stan zdrowia psychicznego w ujęciu ścisłym:

\frac{[W + (D-d)] \times T^Q}{M \times N_a}

gdzie:

 • Wpogoda
 • D – dług, debet (już się zaczyna)
 • d – miesięczne wynagrodzenie (nie wzrosło)
 • T – czas od Bożego Narodzenia (gorzej, że do następnego jeszcze tyle czasu!)
 • Q – niedotrzymanie postanowień noworocznych (2 czekoladki Merci)
 • Mniski poziom motywacji (jak zwykle)
 • Na – poczucie konieczności podjęcia działań (w czwartek zumba, ale w taki mróz?!)

Na pocieszenie brak gipsu i dwie piosenki.

Ta, bo jest na okazję

I ta, bo jest świetna

Wpis zaliczam do egzystencjalnych. W całości.

6 thoughts on “To dziś

 1. A.

  Ja, również bez gipsu, za to z lekkim nawrotem kontuzji (na wieść o spotkaniu pewnego przystojnego ortopedy serce się raduje, jednak zanim do tego dojdzie, stopa się męczy przy chodzeniu), do linków muzycznych z okazji Blue Monday dodałabym jeszcze nieustępliwą w swych corocznych zamiarach Agnieszkę Chylińską. Rozumiem, że ją ubezpiecza Axa Direct i ma to w pompie, ja jednak nie:

  http://www.youtube.com/watch?v=GZcl7PnTs7k

 2. ta druga Autor wpisu

  W przyszłym roku się do tego inaczej podejdzie, ot co.
  next time
  I nie jest to płyn do spryskiwaczy (zimowy) ;)

 3. Uka

  A co to notka pt. „Knocking on Middle Class Door”? Mama na zumbę albo pilates, dzieci na skrzypce a tata trenuje do triatlonu. I to narzekanie, że klimat umiarkowany ciepły przejściowy to nie Antalya albo jeszcze lepiej Szarm el-Szejk. Jezu jak się cieszę że z nizin społecznych nie widać co się w tym kraju dzieje.

 4. ta druga Autor wpisu

  Rzeczywiście ministra wczoraj coś wspominała, że nie narzekać, marznąć, bo taki klimat. I rzeczywiście myślałam w tym roku o wakacjach w Egipcie, ale wolę uniknąć tego i tym samym podejrzeń o zainteresowanie seksturystyką, bo przecież piramidy to sobie mogę obejrzeć na google street view. No i rzeczywiście zumba brzmi dobrze, ale w klasie średniej (albo pretendującej do) to się nazywa „gimnastyka”, ewentualnie „ćwiczenia”. Tak że wiesz, coś tam jednak widać ;).

 5. Uka

  Podróżuj po Europie, tutaj też są starożytne zabytki. Jak dobrze to zaplanujesz to poczujesz się jak klasa średnia. Śmiało będzie można powiedzieć, że nawet z aspiracjami.

  Podliczyłem w ciągu ostatnich 30 dni miałaś 15 dni wiosny, 9 dni przedwiośnia i 6 dni zimy. Nawet rozumiem, że jak zaczęła padać marznąca mżawka, kraj jest sparaliżowany a emeryci łamią sobie miednice to już się to nie liczy. Ale dlaczego ministra nie może szczerze powiedzieć, że ogólnie rzecz biorąc, to pizda tutaj jest i nic na to nie poradzi?

 6. A.

  Zimowy płyn do spryskiwaczy będący elementem oferty stacji beznynowych Orlen nazywa się „Powiew elegancji” i przyjemność owa kosztuje 18,99 zł. Wygląda dokładnie jak ten na Twoim obrazku. Więc może jednak tak zaczniemy ten rok :D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *