03.01-15 (wizje w oparach)

→ BBC odlicza i jeśli moje tajne informacje się potwierdzą, to mam 3 na ich 5, z tym że podałam swoich 4, mam więc 3/4. Czekamy (jak na razie weszło mi The Drums;))

***********
Dziś po swojemu coś rozbrajam. A że w głosowaniu wyszło, iż wszyscy chcą poznać muzyczne wizje na ten nowy rok (ostrzegałam o obowiązywaniu prawa o milczącym akcepcie!), postanowiłam zacząć od subiektywnego przegrzebania longlisty BBC Sound of 2010, aby ich leciutko wyprzedzić (ogłaszają zwycięzców na początku stycznia) i przekonać się, że powinnam omijać buków z daleka :).
Moje kryteria oceny pozostaną, przynajmniej jeszcze przez jakiś czas, ściśle strzeżoną tajemnicą, chociaż Ten Drugi, zanudzany na śmierć  mailami „posłuchaj!”, „no, musisz posłuchać!” lub „posłuchałeś już?” powiedzmy, że mógłby postawić jakąś śmiałą hipotezę. Kryteria oceny ponad stu krytyków i przedstawicieli przemysłu fonograficznego są za to dość proste – typują najbardziej obiecujące talenty z największym potencjałem do zaistnienia (i odnalezienia się) w showbizie. Czyli o kim usłyszymy w tym roku.

Nie będę się zbytnio rozwodzić i od razu powiem, co i jak, bo nie o gadkę chodzi, a o muzykę.  Wszak wesołkami z Two Door Cinema Club już męczę od miesiąca albo i dwóch, chociaż wciąż nie wiem, czy zostali wysłuchani:

Proponujący surfowanie The Drums zawładnęli już końcówką 2009 i na liście najlepszych 50-ciu kawałków wyprzedzili nie tylko Paparazzi Lady Gagi, ale też In for the Kill, najwyżej notowany z kawałków La Roux. No, może nie wyprzedzili Jaya-Z z Empire State of Mind, ale to jest coś ponad, podobnie jak Dominos The Big Pink, który zajechał aż na trzecie miejsce. I zaznaczam, żeby nie było – my tego słuchaliśmy wcześniej! :) (na długo przed ogłoszeniem listy przez NME)

Przyznam, że koronowałam sobie już królową tegorocznego rankingu we własnym zakresie, pozwalając jej grać całą noc, choć walka była ostra! Ellie Goulding, z uwagi na dokonania coverowe,  długo była na prowadzeniu, jednakże diamentowa korona przypada w tym roku…
… aaa tak, gafa… nagrodę wręczy ubiegłoroczna zwyciężczyni, ujmująca i urocza ;):

Werble. Uwaga. Werble. Diamentowa korona wędruje do…

Marina and the Diamonds! Magnetyczne, tylko posłuchajcie, dam jeszcze przyszłego singla, bo raczej on pozwoli wam rozpoznać, że moje wizjonerskie wizje nad wizjami sprawdziły się co do joty. A tak naprawdę to nie wiem, co będzie z Mariną, w każdym razie jej debiutancka płyta wychodzi w połowie lutego, a że na Glastonbury już występowała i to nawet bez płyty, raczej jestem o nią spokojna. No i jest ładna :).

Gdybyście mi jednak nie uwierzyli, co do siły przedstawionych powyżej (do czego zachęcam), to longlista z możliwością odsłuchu, pooglądania i poczytania nawet jest tu. Jeśli wstawiłam zbyt dużo filmów, to proszę o krytyczne uwagi :). Miłego (elektryzującego) słuchania.

ps. Ten Drugi niech nie łudzi się nadzieją, że z przyczyny tej notki dostanie jednego maila z piosenkami mniej :). Nie ma co się oszukiwać w nowym roku!
pps. Jeszcze potwierdzenie zasadności rozbrajania BBC Sound of… W ubiegłym roku było tak: 1. Little Boots, 2. White Lies, 3. Florence and The Machine, 4. Empire Of The Sun, 5. La Roux, 6. Lady Gaga, (…) 9. Kid Cudi, a onegdaj to zwyciężył nawet sam 50 Cent :)

2 thoughts on “03.01-15 (wizje w oparach)

  1. ten drugi

    W takim razie moje szczęście nie będzie miało granic, jeżeli w tegorocznych mejlach znajdę np. baterię typu AAA i/lub akumulator do telefonu pewnej znanej firmy oraz format plików z yt zmienimy na powiedzmy mp3/aac/mpc.
    [no i zdecydowałem się wreszcie wyemigrować na drugiego usera ;]

  2. ta druga

    AAAkurat masz szczęście, bo sprawdziłam i mam dwie zupełnie nowe i zupełnie zbędne baterie AAA, ale nie ma tak dobrze!, bo ja aktualnie jestem w ogromnej potrzebie dwóch baterii R20, więc mogę zaproponować wymiankę. Można negocjować o jakieś bonusy w ramach wyrównania kosztów ;).
    Z plikami rozumiem, ale to ograniczy moją spontaniczność! (hihi, chyba że o to chodzi;))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.